joi, 14 aprilie 2011

Tag 3

Am primit acest tag haios de la dragele mele SweetCrazyLollipop si Little D si le multumesc tare mult. Daca m-a tag-uit si altcineva si am uitat cu atat sunt mai fericita si imi cer scuze ca nu am mentionat.

3 culori preferate
Roz
Roz cu alb
Roz cu roz inchis


3 melodii preferate
Feist - I feel it all
Jay - Z feat. Alicia Keys - Empire State of Mind
Sea Wolf - Violet Hour (Current Obsession)


3 piese vestimentare preferate
Rochie
Dres/colanti
Esarfa


3 materii preferate
Politicile Uniunii Europene
Teorii ale Evaluarii
Politici Pubice


3 bauturi preferate
Amarula
Mojito
Apa


3 mancaruri preferate
Musacaua
Lasagna
Penne siciliene al forno

3 deserturi preferate
Cam toate deserturile sunt preferate la mine :)))
Current Obsession: Kinder Pinguin


3 calitati:
Prietenoasa
Isteata
I-as spune "diplomatie", dar de fapt ma refer la faptul ca iti pot spune ca esti prost ca noaptea si tu sa crezi ca te complimentez.


3 defecte
Nu am :)))


3 persoane la care tii cel mai mult
Familia si Scumpul meu
Pritenele mele (sunt o norocoasa!!!)
Si cea care s-a refugiat la Cluj (se stie ea)
Sunt mai mult de 3, nu?:))


3 persoane pe care le urasti
Las liber deocamdata..ca sa pot adauga ulterior :D


3 obiecte la care nu ai putea renunta
Telefonul
Laptopul + Internet mobil
Trusa de Make-up


3 tari pe care ai vrea sa le vizitezi
SUA
Franta
India


3 dorinte
Sa am propria firma de consultanta
Sa ajung in UK anul acesta
Ai mei parinti sa traiasca mult si bine

Extra: Sa se angajeze Pixie, Sa imi maresc veniturile si Sa cunosc fetele din blogosfera de beauty :D


3 chestii cu care te lauzi
Cu faptul ca nu am facut niciun accident de cand am permisul.
Cu cosmeticele pe care mi le mai cumpar :D
Ma mandresc ca am lucrat in echipa de comunicare al celui mai mare proiect de implicare sociala - Let's Do It, Romania! mai bine de un 1 an de zile si acum pregatim editia a2a. Apropo se fac recrutari! :D


3 lucruri pe care nu ai avut curaj sa le faci
Sa plec cu o bursa Erasmus
Deocamdata atat imi vine in minte, dar cu siguranta sunt mai multe


3 lucruri pe care regreti ca le-ai facut
Ca am dat si la ASE in anul I si ca m-am chinuit sa fac 2 facultati la zi in paralel doar ca sa ii ofer confortul moral tatalui meu ca voi iesi contabila (desi faceam Management)


3 lucruri pe care nu le-ai facut

Nu m-am facut inteleasa uneori si am fost considerata drept "radicala" pentru ca mi-am exprimat adevaratele sentimente.
Nu am facut circ atunci cand trebuia pentru ca prefer discretia si urasc spalatul in rufelor in public.
Nu am schimbat nisipul din litiera pisicii si daca nu o fac pana plec imi va face mama capul calendar :D

That's All Folks!

Dau mai departe acest tag tuturor fetelor din blogroll :D

ps: ma invata si pe mine cineva cum sa pun clipuri de pe youtube aici? pretty pleaseee!!!

marți, 12 aprilie 2011

Ma dau cu ruj, deci slabesc!

Buna fetelor!

Am citit astazi un articol pe Amelie.ro despre un ruj care te ajuta sa slabesti. De fapt este un balsam si se numeste Burner Balm. (LE: Nu-i asa ca este un vis frumos?)

Burner Balm este un balsam de buze pe baza de cafeina si alte ingrediente ce au drept efect diminuarea poftei de mancare, arderea grasimilor si te vei simti foarte energica!

Secretele acestui balsam de buze constau in amestecul cofeinei cu extractul de Hoodia Gordonii, care este de fapt un cactus si are o influenta asupra poftei tale de mancare. In plus, ceaiul verde ajuta metabolismul sa functioneze mai repede iar picolinatul de crom ajuta la arderea grasimilor si iti da o stare de energie continua.

Pe site-ul burnerbalm.com puteti gasi toate cele 5 arome Pomegranate, Vanilla, Strawberry, Acai Berry si Original (Mint), dar si noile formule Lip Balm Specials si Energy-X Lip Balm.

Pretul unui astfel de balsam este d 2,99$ si se livreaza si in Romania.

Ce parere aveti despre acest produs? Primul meu impuls a fost sa intreb daca pot sa ma dau si pe coapse cu el :))) Eu l-as incerca sincera sa fiu daca ar fi mai usor de gasit..

PS: Nu uitati! Daca vreti sa sustineti Echipa ROZ in campania Gerovital Plant o puteti face dand LIKE paginii de FB a echipei AICI.
PSS: Daca vreti sa testati cremele din gama, lasati doar un mesaj si veti fi contactat!

luni, 11 aprilie 2011

Concurs foto and make-up

Cu ocazia implinirii a 6 luni de blogosfera de beauty Jules ne ropune un concurs de machiaj, outfit si decor. Eu una as participa cu toate cele 4 anotimpuri dar nu stiu in ce masura o sa imi permita timpul.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...